ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

האתר מנוהל ע"י סוכנות רונן אקוס. אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

להצעה משתלמת חייג/י עכשיו 052.611.1617

 

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים - מה עדיף לכם?

כל מי שרוצה לחסוך לפנסיה, שואל את עצמו את שאלת השאלות - כיצד עדיף לחסוך - באמצעות קרן פנסיה או באמצעות ביטוח מנהלים? הדעות הן לכאן ולכאן וקשה להתחייב על תשובה אחת בלבד, אך בכתבה זו ננסה להציג בפניכם את הטענות של שני הצדדים. אז מה עדיף? קרן פנסיה או ביטוח מנהלים?

המצדדים בקרנות פנסיה טוענים...

הטענה המרכזית של אלה שינסו לשכנע אתכם לחסוך באמצעות קרנות פנסיה היא - בסופו של דבר יהיה לכם יותר כסף. במידה מסוימת טענה זו נכונה מכיוון שבשנים האחרונות, התשואות של קרנות הפנסיה היו גבוהות יותר (בממוצע) מאשר בביטוחי המנהלים וגם דמי הניהול בקרנות הפנסיה נמוכים יותר. בסך הכל, לאורך תקופה ארוכה, אם תפרישו סכום זהה כל חודש לקרן פנסיה ולביטוח מנהלים, הסכום שתצברו בקרן הפנסיה בעת היציאה לפנסיה כנראה יהיה גדול יותר.

חשוב להדגיש כי בקרנות הפנסיה ניתן לגבות עד 6% מההפרשה החודשית ועד 0.5% בשנה מהצבירה וזה בערך חצי מהעמלות שניתן לגבות בביטוחי המנהלים השונים. זהו כמובן יתרון גדול. אך לכל יתרון יש גם חיסרון מן הצד השני. אין כל ספק כי קרנות הפנסיה הן פחות וודאיות ומקנות פחות חיסכון לחוסכים, מכיוון שהסכום שאותו נקבל בפנסיה תלוי בגורמים רבים מלבד התשואה ודמי הניהול. ובמילים אחרות - לא תוכלו לדעת מראש במידת וודאות גבוהה מהו הסכום החודשי אותו תקבלו בעת היציאה לפנסיה. זהו חיסרון גדול ללא ספק!

המצדדים בביטוח מנהלים טוענים...

החיסרון המרכזי של קרנות הפנסיה הוא גם היתרון המרכזי של ביטוחי המנהלים השונים. ביטוח מנהלים הוא חוזה לכל דבר ביניכם לבין חברת הביטוח. קשה מאוד לשנות את התנאים של החוזה במהלך תקופת הביטוח ולכן הוודאות שלכם, באשר לסכומים שתקבלו היא גדולה יותר. גם בקרנות הפנסיה וגם בביטוח המנהלים תהיו תלויים במצב המשק, מצב הבורסה, המדד, מטבע חוץ ועוד, אך במקרה של ביטוח המנהלים, התנאים הבסיסיים לא יכולים להשתנות. הסיבה המרכזית לכך היא שבקרנות הפנסיה הביטוח הוא הדדי ויש השפעה גם לשאר המבוטחים באותה קרן הפנסיה. אם מבוטחים רבים החברים בקרן הפנסיה שלכם יזדקקו לקצבה באותו הזמן, סכום הקצבה הממוצע ירד ואתם תפסידו. על כך כמובן אין לכם שליטה.

בביטוחי המנהלים אין את הבעיה הזו ולכן הוודאות היא גבוהה יותר. ברוב המקרים תוכלו להעריך בצורה מדויקת יחסית, איזו קצבה חודשית תקבלו בפנסיה. רבים גם טוענים שהכיסוי הביטוחי בביטוחי המנהלים הוא טוב יותר מאשר בקרנות הפנסיה בכל הקשור לאובדן כושר עבודה ונכות. מצד שני, התשואות בביטוחי מנהלים הן נמוכות יותר, דמי הניהול גבוהים יותר ולכן תצברו פחות כסף. כל אחד צריך להחליט מה הוא מעדיף - רמת ביטחון גבוהה ככל האפשר או תשואה גבוה יותר ודמי ניהול נמוכים יותר.


 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים - מה עדיף לכם?קרן פנסיה, כיצד בוחרים?
ביטוח מנהלים, למי זה מתאים?חוק פנסיה חובה
ביטוח מנהלים, מה זה?ביטוח פנסיוני, למי זה מתאים?
מהי קרן פנסיה?