ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

ביטוח בריאות לעובדים זרים

כל תושב של המדינה מקבל מהמדינה ביטוח בריאות במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, אך מה באשר לעובדים הזרים הרבים העובדים בישראל? האם גם להם מגיע ביטוח בריאות במסגרת החוק? התשובה לכך היא שלילית. עובדים זרים אינם זכאים לקבל את ההטבות המגיעות לתושבי מדינת ישראל, במסגרת החוק ולכן הם נמצאים בבעיה לא קטנה. מה קורה כאשר עובד זה נפצע או נתקל בבעיה בריאותית? מי מעניק לו שירותי רפואה? 

בישראל יש כידוע, מספר גדול מאוד של עובדים זרים העובדים במגוון תחומים כמו ניקיון, סיעוד, בניין, חקלאות עוד. חלק מהמקצועות הללו טומנים בחובם לא מעט סיכונים בריאותיים, אך העובדים הללו אינם מבוטחים על ידי המדינה. על מנת לשמור על הזכויות של העובדים הזרים, נקבע כי כל מעסיק יהיה חייב, כחלק מתנאי ההעסקה של העובד הזר, לבטח אותו בפוליסת ביטוח בריאות מינימאלית שתעניק לו כיסוי עבור הוצאותיו הרפואיות בעת הצורך. חשוב להדגיש כי בשנים האחרונות נחקקו לא מעט חוקים ותקנות הדואגים לעובדים הזרים (ואין זה משנה אם יש להם אשרת עבודה או אין להם). אנחנו אמנם בתחילת הדרך אך בכל הקשור לביטוח בריאות - חלה חובה על המעסיק לבטח גם את העובדים הזרים.

איזה ביטוח מגיע לעובדים הזרים?

כל מעסיק חייב לרכוש עבור העובדים הזרים המועסקים אצלו חבילות ביטוח בריאות אשר יענו על הצרכים הרפואיים הבסיסיים שלהם. ישנם מספר כיסויים שנקבעו בחוק אשר חייבים להיות חלק מהביטוח הזה, בין היתר - אפשרות לקבלת טיפולים על ידי רופאים כלליים לעל מנת שיהיה ניתן לאבחן מלות שונות, בדיקות מעבדה הכוללות גם בדיקות הדמיה, CT ורנטגן, כיסוי הוצאות עבור חלק מהתרופות שהם צריכים, טיפולי שיניים דחופים, כיסוים שונים בענייני בריאות האישה, שרות פינוי באמבולנס במקרי חירום ועוד. ישנם כיסויים נוספים שיש לכלול בפוליסות השונות כמו ביטוח למקרה נכות, ביטוח למקרה מוות, מימון כרטיס טיסה למדינה של העובד הזר (במקרה של אי כשירות לעבודה) ועוד.

אילו חברות יכולות לבטח עובדים זרים?

ישנן מספר חברות ביטוח המפוקחות על ידי המפקח על הביטוח, ורק הן יכולות למכור פוליסות עבור עובדים זרים. כל הפוליסות הללו צריכות להיות מאושרות על ידי המפקח על הביטוח ולקבל את אישורו. פוליסות הביטוח הללו עולות בדרך כלל 80-180 שקלים - בהתאם להיקף ולאיכות של הפוליסה הספציפית. חשוב להדגיש כי ניתן לנכות מהמשכורת של העובד הזר חלק מעלויות הביטוח (אך לא יותר ממאה שקלים בחודש). רבים מהעובדים הזרים מקבלים באמצעות הביטוחים הללו את השירותים הרפואיים השונים דרך קופות החולים, כמו שאר אזרחי המדינה.

חשוב להדגיש כי במידה והמעסיק לא מבטח את העובד הזר הוא עובר עבירה פלילית, וצפוי לקנסות כבדים או אפילו לעונשי מאסר הקבועים בחוק. ישנם מספר גופים המסייעים לעובדים זרים לשמור על הזכויות שלהם וניתן לפנות לממונה במשרד התעשייה על זכויות העובדים הזרים במידה ונפגעו זכויות מסוימות.
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

אונס בכלא צבאי והכרה בנכות נפשית לאחר שניםקופת חולים לאומית
קופת חולים מאוחדתקופת חולים מכבי
קופת חולים כלליתקופת חולים אינה חייבת לשאת בטיפולי הפריה לאשתו של מבוטח בקופה
קופ"ח מאוחדת מחוייבת לשלם עבור ניתוח בטורונטוהפיקוח על תכניות ביטוח הבריאות המשלים
שירותי הבריאות הנוספים - מידע על אפשרויות הניתוחים הפרטייםתרופות המצויות בביטוחים המשלימים יבוטלו אם יוגדל תקציב הסל הבסיסי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...