ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

ביטוח בריאות - כל מה שרצית לדעת - חלק ב'

מאת מיכל בסה (חסין), עו"ד

בחלק הראשון של מאמר זה בחנו את סוגיית ביטוח הבריאות על-פי חוק ומצאנו כי למרות היותו מקיף ביותר, אין הוא נותן פתרון למקרים ולצרכים רבים כמו: תרופות יקרות שאינן כלולות ברשימת התרופות של סל הבריאות, התייעצות וטיפול רפואי של רופאים בתי חולים, מעבדות ומכונים שאינם כלולים ברשימה של קופת החולים בה רשום החולה, בחירת מנתח, קבלת טיפול רפואי בחו"ל כאשר ניתן לקבל את הטיפול בארץ או במקרים שאינם כלולים ברשימת המקרים והמחלות המאפשרים קבלת טיפול רפואי בחו"ל על-פי החוק ועוד.

מה מציעות חברות הביטוח בעניין זה

ביטוח בחברת ביטוח עולה כסף. הביטוח בחברת ביטוח, שלא כמו ביטוח בביטוח המשלים בקופת חולים, הוא לפי תנאי חוזה ביטוח קבועים וידועים מראש למשך כל תקופת הביטוח. הפוליסה כפופה להוראות דיני החוזים ולהוראות חוק חוזה הביטוח. ביטוח בריאות בחברת ביטוח מתאפיין בחיתום רפואי בעת קבלתכם לביטוח, בחירה שלכם בתוכנית ביטוח מתוך מגוון גדול של אפשרויות ומחירים ואפשרות לבחור בתוכנית הביטוח שתתן את סוג תגמולי הביטוח הרצוי לכם: פיצוי או שיפוי או קבלת שירות רפואי.

הכיסוי הבסיסי, בדרך כלל, ניתן במגבלות של: סכומים, מספר טיפולים או פגישות והשתתפויות עצמיות הנקובות בפוליסה. קיימים הבדלים ניכרים בתוכניות הביטוח השונות המשווקות על-ידי המבטחים. בחלק מתוכניות הביטוח יש הגבלה לנותני שירותים (רופאים, מרפאות, מכונים ובתי חולים) שחתמו על הסכם עם חברת הביטוח.

חשוב להתאים את תוכנית הביטוח לצרכים שלכם. ישנן תוכניות ביטוח המכסות ניתוחים בחו"ל רק אם אין אפשרות לבצעם בארץ וזאת כאשר יש צורך בכיסוי זה למקרים בהם יש מנתחים בעלי אחוזי הצלחה גבוהים יותר מאשר בארץ. יש מבטחים הקובעים תנאי שתיאום הניתוח ייעשה באמצעות חברת הביטוח - תנאי אשר עלול לגרום לאובדן זמן מיותר ולכן עדיף לבחור בביטוח שאינו כולל תנאי זה. יש מבטחים שאינם מגבילים את התרופות ואחרים המאפשרים לתת לכם תרופות חלופיות (גנריות) - יותר זולות. רצוי כמובן, ביטוח ללא הגבלת תרופות.

בבחירת הכיסוי הביטוחי חשוב לקחת בחשבון את הצרכים שלכם מול עלות הפרמיה. בל נשכח כי עלות הביטוח היא חודשית. בעלי משפחה יכולים לנצל את היתרונות של תוכניות ביטוח אחדות שמקנות כיסוי ביטוחי תמורת פרמיה חודשית שאינה גבוהה במיוחד. רצוי להשוות את התנאים ואת הכיסוי הביטוחי לפני ההחלטה על רכישת הביטוח בחברה פרטית.

הכותבת: מיכל בסה (חסין), עורכת דין ומגשרת מוסמכת. מחברת הספר "פילוסופיה של המשפט-מבוא לתורת המשפט" בהוצאת אתיקה.

 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

ביטוח בריאות בבתי אבות - ביטוח רפואיביטוח בריאות בבתי אבות - חשיבות
ביטוח בריאות לגיל הזהב - אפשרויותביטוח בריאות לגיל הזהב - ביטוח רפואי לקשישים
מהי חובת הגילוי היזום של מבוטח ומתי היא חלה?ביטוח בריאות - כל מה שרצית לדעת - חלק ב'
ביטוח בריאות - כל מה שרצית לדעת - חלק א'ביטוח בריאות, כלי עזר לצרכן בבואו לרכוש ביטוח
ביטוח תרופות - עניין מסובךטיפים לבחירת פוליסה לביטוח דם טבורי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...