ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

ביטוח סיעודי קבוצתי, האם כדאי?

ביטוח סיעודי הינו ביטוח בריאות אשר מטרתו הינה לסייע לאדם אשר הגיע למצב סיעודי לחיות בכבוד ולממן את ההוצאות הרבות הכרוכות בעניין רפואי זה. ישנן מספר מסגרות של ביטוח סיעודי וביניהן ביטוח סיעודי פרטי, גמלת סיעוד מהביטוח הלאומי וביטוח סיעודי קבוצתי. ביטוח סיעודי קבוצתי הינו פוליסת ביטוח קולקטיבית אשר נרכשת על פי רוב על ידי וועדי עובדים, ארגונים שונים, קיבוצים או אחת מקופות החולים. 

ביטוח סיעודי, כאמור, נרכש על ידי ארגונים וועדים באופן משותף. אי לכך, ביטוח זה מותאם בדרך כלל להרכב האוכלוסייה המובטחת ולסוג הקבוצה. היתרון המשמעותי של הביטוח הסיעודי הקבוצתי הינו בכך שפרמיית התשלום החודשית הינה נמוכה בדרך כלל מהפרמיות בפוליסות הביטוח הסיעודי הפרטיות. יתרון נוסף של הביטוח הסיעודי הקבוצתי הינו כי הביטוח איננו דורש מהמבוטח לחתום על פוליסת הביטוח באופן פרטי והמבוטח זכאי לכיסוי הביטוחי גם ללא הצגת הצהרת בריאות. עם זאת, כיסוי הביטוח הסיעודי הקבוצתי הינו צר מהכיסוי הפרטי ופעמים רבות הוא מוגבל בזמן (3-5 שנים בד"כ).

ביטוח סיעודי קבוצתי דרך קופת חולים

אחת הדרכים לרכוש ביטוח סיעודי קבוצתי הינה באמצעות קופת חולים. ביטוחים סיעודיים אלו ניתנים על ידי קופות החולים ונעשים דרך חברות ביטוח פרטיות. מדובר בפוליסת ביטוח סיעודי קבוצתית אשר ניתנת, על פי רוב, כהשלמה לביטוחי הבריאות הבסיסיים המשולמים על ידי מבוטחי קופת החולים.

חסרונות הביטוח הסיעודי הקבוצתי

החיסרון הבולט ביותר של הביטוח הסיעודי הקבוצתי הינו העובדה שביטוח זה מוגבל בזמן. אי לכך, פעמים רבות עלולים חולים סיעודיים למצוא עצמם מול שוקט שבורה כאשר תקופת הביטוח הסיעודי הקבוצתי פגה ואילו חברות הביטוח הפרטיות אינן מוכנות לבטחם בשל מצב בריאותי או גיל. פעמים רבות, חברות הביטוח רשאיות להחליט האם להאריך את תקופת הביטוח מעבר לתקופה הקבועה בפוליסה. סירוב מצד חברת הביטוח לעשות כן עלולה לגרור תשלומים יקרים לביטוח סיעודי פרטי.

ביטוח סיעודי קבוצתי איננו ביטוח סיעודי מלא ועל פי רוב הוא מכסה רק עד כ-30% מעלויות הטיפול הסיעודי. אי לכך, מבוטחים אשר מסתמכים רק על ביטוח סיעודי קבוצתי, עלולים למצוא עצמם משלמים סכומים גבוהים מכיסם הפרטי עבור מטפלת צמודה וטיפולים נוספים.

קריאת הפוליסה – חשוב!

פוליסת ביטוח סיעודי קבוצתי, ככל פוליסת ביטוח, תלויה במספר רב של תנאים, חריגים וסייגים (הידועים בכינויים - "האותיות הקטנות") אי לכך, הימנעו מהסתמכות על המעביד או יו"ר הקבוצה ובקשו לקרוא בעצמכם את פוליסת הביטוח. באופן זה, תוכלו להתחקות אחר האותיות הקטנות ולמנוע מצב של חוסר וודאות בהגיעכם למצב סיעודי. כמו כן, ביטוח סיעודי קבוצתי נבחר עבור קבוצה מסוימת באופן כוללני. אי לכך, פעמים רבות הפוליסה הקבוצתית איננה מתאימה למצבו הבריאותי של המבוטח הספציפי.

כיצד נהנים מהיתרונות ומפחיתים החסרונות?

דרך מומלצת המאפשרת למובטחים להתמודד עם חסרונותיו של הביטוח הסיעודי הינה רכישת ביטוח סיעודי משלים. ביטוח סיעודי זה הינו ביטוח פרטי הנועד למלא את החללים אשר מהם סובל הביטוח הסיעודי הקבוצתי.
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

איך להשיג פיצויים במקרי נפילה/פציעה בבית אבות ...ביטוח סיעודי קבוצתי, האם כדאי?
ביטוח סיעודי פרטי, האם כדאי?ביטוח סיעודי של קופת חולים, האם כדאי?
איך בודקים ביטוח סיעודי?האם כדאי לקנות ביטוח סיעודי?
ביטוח סיעודי - מילון מושגיםמדריך לרכישת ביטוח סיעודי
מצב סיעודי מהו? גמלת סיעוד - המוסד לביטוח לאומי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...