ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

גמלת סיעוד - המוסד לביטוח לאומי

חוק ביטוח סיעוד הינו חוק סוציאלי אשר מופעל במדינה בשיתוף של שירותי בריאות כללית, משרד הרווחה והמוסד לביטוח לאומי. חוק זה קובע כי אנשים אשר הגיעו לגיל פרישה זכאים לפי קריטריונים מסוימים לגמלת סיעוד. על פי החוק, גמלת סיעוד מוענקת לאנשים אלו כאשר מדובר בקשישים הגרים בביתם וזקוקים לסיוע של אדם נוסף לביצוע פעולות יומיומיות (כגון להלך בבית, להתלבש, להתרחץ, להתפנות וכדומה). כמו כן, גמלת סיעוד ניתנת כיום גם לקשישים אשר זקוקים להשגחה צמודה בביתם על מנת לשמור על ביטחונם. 

זכאים אשר מאושרת להם גמלת סיעוד זוכים לשירותי סיעוד. שירותים אלו נועדו לסייע לקשיש במטלות השגרתיות כגון ניהול משק הבית וכדומה. מטרת הגמלה הינה להביא להקלה על הקשיש ומשפחתו ואין עסקינן בגמלה בכסף.

תנאי הזכאות לגמלת סיעוד

 תנאי הזכאות לגמלת סיעוד מורכבים מחמישה תנאים מצטברים. ראשית, על המבקש להיות תושב ישראל אשר הגיע לגיל פרישה. כמו כן, המבקש דר בביתו ואין הוא מתגורר במוסד. הביטוח הלאומי בוחן גם את הכנסותיו של המבוטח. הכנסות המבוטח נמדדות על בסיס היותו גר בזוג ובהתחשב בהכנסה מתחת ומעל רף של 8,015 שקלים בחודש (מעודכן ל-1.1.10).

קשישים אשר מקבלים מהמוסד לביטוח לאומי קצבה לשירותים כגון נכה כללי או נכה שנפגע בעבודה אינם זכאים לגמלת סיעוד. כך גם לגבי קשישים המקבלים מאוצר המדינה גמלה להשגחה או טיפול אישי. במקרים אלו, בהם הקשיש מקבל גמלה או קצבה, רשאי הוא לבחור בין הגמלה הנ"ל לבין גמלת סיעוד על פי חוק ביטוח סיעוד. התנאי האחרון לזכאות לגמלה הינה הוכחה כי הקשיש נמצא במצב בו הוא זקוק לעזרה של אדם אחר בפעולות שגרתיות (או על מנת לשמור על ביטחונו יש להביא אדם נוסף).

גמלת סיעוד, מהם השירותים?

בעלת הסמכות לקבוע את השירותים אשר להם יהיה הקשיש זכאי היא ועדה מקומית מקצועית לענייני סיעוד. ועדה זו מורכבת מעובד המוסד לביטוח לאומי, אחות ועובד סוציאלי. על פי החלטתה, נקבע אילו שירותים יינתנו לזכאי במסגרת גמלת הסיעוד.

בין השירותים השונים ניתן לקבל טיפול במרכז יום לקשישים, משרד מצוקה, אספקת מוצרי ספיגה חד פעמיים ושירותי מכבסה. כמו כן, ניתן גם לקבל שירותים של מטפלת או מטפל בבית המבוטח. יודגש כי גמלת סיעוד איננה כוללת שירותים רפואיים עבור המטופל או שירותים אשר נועדו להביא לשינוי בתנאי מגוריו. כמו כן, הגמלה איננה מסייעת ברכישת ציוד לבית, עזרים אישיים וכדומה.

לאחר אישור גמלת סיעוד, בוחר המבוטח הזכאי לגמלה את השירותים בהם הוא מעוניין. השיעורים לכמות השירותים העומדים לרשותו של המבוטח נקבעו בשלוש רמות (על פי התלות של המבוטח בזולת).

הרמה הראשונה הינה עבור מבוטח שתלויים בזולת במידה רבה במרבית פעולות היום-יום. כמו כן, ברמה זו נכללים גם קשישים הזקוקים להשגחה. הרמה השנייה מגדירה את תלותם של הקשישים בזולת ברמה רבה מאד ואילו הרמה השלישית עוסקת בקשישים התלויים בזולת באופן מוחלט בכל שעות היממה.

כיצד מגישים בקשה לגמלת סיעוד?

מבוטח אשר מעוניין לזכות בגמלת סיעוד נדרש להגיש טופס תביעה לגמלת סיעוד לסניף הביטוח הלאומי במקום מגוריו. טופס זה ניתן לשלוח בדואר וניתן אף להגישו על ידי אדם נוסף המייצג את המבוטח (בן משפחה, אפוטרופוס, אחות או עובד סוציאלי). טופס התביעה חייב להיות מוגש בצירוף חוות דעת רפואית ואישורים בדבר הכנסות שונות.

גמלת סיעוד לא לצמיתות 

גמלת סיעוד איננה מאושרת למבוטח לצמיתות. לעיתים, המוסד לביטוח לאומי מבצע מעקב וביקורת אחר המבוטחים ומוודא כי הם זקוקים לגמלת הסיעוד. מדובר במראה דו-צדדית. בני משפחתו של מבוטח רשאים להגיש בקשה להגדיל את גמלת הסיעוד המגיעה לקשיש בגין החמרה במצבו הבריאותי.
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

איך להשיג פיצויים במקרי נפילה/פציעה בבית אבות ...ביטוח סיעודי קבוצתי, האם כדאי?
ביטוח סיעודי פרטי, האם כדאי?ביטוח סיעודי של קופת חולים, האם כדאי?
איך בודקים ביטוח סיעודי?האם כדאי לקנות ביטוח סיעודי?
ביטוח סיעודי - מילון מושגיםמדריך לרכישת ביטוח סיעודי
מצב סיעודי מהו? גמלת סיעוד - המוסד לביטוח לאומי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...