ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

האם כדאי לקנות ביטוח סיעודי?

אנשים רבים מתלבטים האם כדאי לרכוש פוליסות העוסקות במסגרת ביטוח בריאות. אחת הסוגיות המשמעותיות בענף ביטוחי הבריאות הינם מהו ביטוח סיעודי ומהן המשמעותיות של ביטוח זה. מיותר לציין כי התשובה האחת לשאלה זו הינה – כן. ביטוח סיעודי הינו אחד הביטוחים החשובים ביותר שעל אדם לרכוש. ביטוח זה מבטיח לכל אחד כי במידה ויגיע הוא למצב סיעודי, לא ייפול נטל התשלומים בגין השירותים הסיעודיים להם יזדקק על בני משפחתו. 

בישראל, בה תוחלת החיים עומדת על 78 לגברים ו-81 לנשים, ישנם קשישים רבים הזקוקים לטיפולים סיעודיים. על פי ההערכות הרלבנטיות, רק כרבע מקשישים אלו מאושפזים במוסדות סיעודיים. יתר הקשישים מטופלים באופן סיעודי בביתם. יודגש כי טיפולים סיעודיים יכולים להגיע לסכומים של כ-7,000 שקלים מדי חודש. עד לשנים האחרונות, קשישים סיעודיים לא היו מצליחים לשרוד במצב סיעודי מעבר לשלוש שנים. כיום, בעזרת ההתפתחות הרבה ברפואה המערבית, קשישים סיעודיים מאריכים ימים וחיים במצב סיעודי גם שש שנים ויותר. דוגמא לכך הינה קשישים תשושי נפש הלוקים במחלת האלצהיימר. ישנם קשישים החיים עם מחלה זו אף למעלה מ-10 שנים.

החוק במדינת ישראל מטיל את האחריות למתן טיפול סיעודי לאדם על בני משפחתו. טיפולים סיעודיים אלו עלולים להיות יקרים ולעלות גם כ-15,000 שקלים בחודש. מדובר בטיפולים מסובכים המצריכים לא אחת את עזרתו של מטפל זר בהיקף של 24 שעות ביממה. גורמים בענף הביטוח הסיעודי ממליצים לאנשים אשר גמלת הפנסיה שלהם נמוכה מסכומים אלה לרכוש ביטוח סיעודי. ביטוח זה יכול לאפשר לכל אחד לחיות בכבוד עת תופסת אותו הזקנה.

ביטוח סיעודי, גם לצעירים

לדאבוננו הרב, לא רק קשישים מוצאים עצמם במצבים סיעודיים. מצב סיעודי יכול לתפוס כל אדם בכל גיל, אם בשל התדרדרות פתאומית במצב בריאותי, אם בגין תאונה ואם בשל נסיבות אחרות. אי לכך, יש לשקול את התחלת תשלום הביטוח הסיעודי כבר בגילאים מוקדמים. יש לציין כי מומלץ לרכוש ביטוח סיעודי כבר בגיל צעיר וזאת משום שהפרמיה בגילאים אלו הינה נמוכה יחסית.

האם ניתן לסמוך על הביטוח הסיעודי של קופות החולים?

על פי רוב, התשובה לשאלה זו הינה שלילית. קופות החולים אמנם מציאות ביטוחים סיעודיים רחבים, אך מדובר בפוליסות המעניקות כיסוי לתקופה יחסית קצרה (עד חמש שנים). כאמור, חולים סיעודיים רבים מאריכים כיום ימים מעבר לחמש שנים. כמו כן, בעיה נוספת של ביטוחים אלו היא כי מדובר בביטוחים קבוצתיים המתחדשים כל שלוש שנים. אי לכך, עלולות פוליסות הביטוח להשתנות עם השנים. ביטוח סיעודי של קופות החולים הינו ביטוח זול ובסיסי. מדובר בביטוח טוב אך מומלץ לבחון רכישת ביטוח פרטי משלים בנוסף.
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

איך להשיג פיצויים במקרי נפילה/פציעה בבית אבות ...ביטוח סיעודי קבוצתי, האם כדאי?
ביטוח סיעודי פרטי, האם כדאי?ביטוח סיעודי של קופת חולים, האם כדאי?
איך בודקים ביטוח סיעודי?האם כדאי לקנות ביטוח סיעודי?
ביטוח סיעודי - מילון מושגיםמדריך לרכישת ביטוח סיעודי
מצב סיעודי מהו? גמלת סיעוד - המוסד לביטוח לאומי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...