ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

החרגת שירותי בריאות השן משירותי הבריאות הממלכתיים

תוחלת החיים עולה ועימה השאיפה לאיכות חיים גבוהה, דאגה לרבה יותר למראה צעיר ואסתטי ושמירה על אורח חיים בריא . אנו דואגים לבטח עצמנו בביטוחים רפואיים שיבטיחו לנו טיפול נאות במקרי הצורך ואף מתהדרים בביטוחים משלימים שאנו רוכשים במיטב כספינו הן באמצעות הרפואה הממלכתית והן באופן פרטי.

אך מה לגבי בריאות השיניים שלנו? האם מישהו שאל את עצמו פעם מדוע היא אינה מגולמת בביטוחי הבריאות הממלכתיים? קופות החולים החליטו בזמנו לא להכליל טיפולי שיניים כחלק אינטגראלי מהביטוח הרפואי. גם לאחר חוק ביטוח בריאות ממלכתי לא התרחשו שום מהלכים בכיוון. אנחנו האזרחים הישראלים נוהגים כפי שהורגלנו- במדיניות ה"אין מה לעשות" כאילו הייתה זו גזירה משמיים- אך בכל זאת ראוי שנרד "לשורש העניין" ונבין אחת ולתמיד מדוע בריאות השיניים שלנו חורגת מתחום שירותי הבריאות.

כיום נהוג לפנות לרפואה הפרטית במצבים בהם אנו נזקקים לרפואת שיניים, כתוצאה מכך, כפי שעולה ממחקר שפורסם באחרונה על ידי מכון טאוב, שיעור ההוצאה הלאומית על רפואת שיניים בישראל הוא מהגבוהים בעולם המערבי. כמובן ששכבות האוכלוסייה העניות נפגעות מכך ואיכות חייהן מתדרדרת.

מחקר שנעשה בנושא העלה כי תושבים המשתייכים לחמישון ההכנסה התחתון מבקרים 20% פחות אצל רופאי שיניים בהשוואה לשאר האוכלוסייה. 58% מקרב החמישון התחתון דיווחו כי הסיבה לכך הייתה עלות הטיפול (וזאת לעומת 19% בשאר האוכלוסייה).

ומה עם הילדים? אם נבחן את האוכלוסייה הצעירה נגלה בין היתר כי המספר הממוצע של שיניים פגועות של ילדים בני 12 ביישובים עניים גדול פי שלושה ממספר השיניים הפגועות הממוצע של ילדים מיישובים מבוססים. יש לזכור כי הזנחה של הפה בשל בעיות כלכליות מקבעת מודעות לקוייה שתגרום להזנחה עקבית של הפה ולאיבוד שיניים בגילאים צעירים, או לחילופין צורך בטיפולים יקרים יותר עקב החמרת המצב.

בנוגע לאוכלוסיית הקשישים עולה מהמחקר נתון מדהים: 88% מבעלי ההכנסה הנמוכה בגילאי 65 ומעלה דיווחו על שיניים תותבות לפחות בלסת אחת. מדוע אם כן לא נוספו שירותי בריאות השן לשירותי השב"ן ?- ( שירותי הבריאות הנוספים).

באחרונה הוגשה עתירה לבג"ץ ע"י האגודה לזכויות האזרח ועמותת רופאים לזכויות אדם. בעתירה דרשו שטיפולי שיניים יינתנו לכלל תלמידי המדינה באופן שוויוני .

אולי העתירה תדחף את משרד הבריאות לקיים את המוטל עליו על פי חוק, ותהא בבחינת צעד ראשון להכללה של כלל שירותי בריאות השן בחוק ביטוח בריאות ממלכתי.

ראוי, אם כן, לזעוק את זעקת האזרחים העניים בישראל, ולדרוש כי שירותי בריאות השן ייכללו בטיפולים שמקבלים אזרחי המדינה במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. החוק, יש לציין, נתן לשר הבריאות סמכות ברורה (בהסכמת שר האוצר) להוסיף לסל שירותי הבריאות הנוכחי שירותים נוספים, אך למרבה הצער, לא רק ששר הבריאות אינו עושה שימוש בסמכותו זו, אלא שגם אינו דואג למלא אחד המינימום שנקבע בחוק ביחס לבריאות השן.

 

 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

ביטוח בריאות בבתי אבות - ביטוח רפואיביטוח בריאות בבתי אבות - חשיבות
ביטוח בריאות לגיל הזהב - אפשרויותביטוח בריאות לגיל הזהב - ביטוח רפואי לקשישים
מהי חובת הגילוי היזום של מבוטח ומתי היא חלה?ביטוח בריאות - כל מה שרצית לדעת - חלק ב'
ביטוח בריאות - כל מה שרצית לדעת - חלק א'ביטוח בריאות, כלי עזר לצרכן בבואו לרכוש ביטוח
ביטוח תרופות - עניין מסובךטיפים לבחירת פוליסה לביטוח דם טבורי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...