ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

כיצד משפיע סעיף 58 לחוק ביטוח בריאות ממלכתי על ישראלים בחו"ל?

רובינו לא יודעים זאת, אך חוק ביטוח בריאות ממלכתי משפיע עלינו גם כאשר אנחנו נמצאים בחו"ל, ואפילו אם המדובר בתקופה ממושכת. כל מי שנוסע לחו"ל לתקופה קצרה או ארוכה, רצוי מאוד שיעשה לעצמו ביטוח בריאות פרטי, והרוב אכן עושים זאת. כאשר אנחנו נמצאים בחו"ל תקופה ארוכה (וגם קצרה), כדאי מאוד שנהיה מבוטחים מכל הכיוונים, והביטוח של המדינה לא מעניק לנו את כל מה שאנחנו צריכים. לכן רבים עושים ביטוח בריאות פרטי כאשר הם נוסעים לחו"ל. אך מה קורה כאשר חוזרים מחו"ל? במקרים רבים, כאשר ישראלים חוזרים מחו"ל לאחר תקופה ארוכה, חלק מהזכויות שלהם נפגעות והם כלל לא מודעים לכך. הסעיף הדן בעניין זה הוא סעיף 58 לחוק ביטוח בריאות ממלכתי, אשר יש לו השפעה על כל ישראלי שחוזר מחו"ל לאחר תקופה ארוכה.

מהו סעיף 58 לחוק ביטוח בריאות ממלכתי ומה קובע התיקון שלו?

סעיף 58 הוא סעיף חשוב, המסדיר את כל הזכויות רפואיות של ישראלים החוזרים משהיה בחו"ל לשהות קבע בארץ. לפני מספר שנים (בשנת 2005) תוקן החוק ונקבע בו הסדר חדש המסדיר עיוות היה קיים בחוק. לפני התיקון, ישראלים רבים ששהו בחו"ל תקופה ארוכה ניצלו את זה שמגיע להם טיפולים רבים בישראל, וכאשר הם היו זקוקים לטיפולים הללו (בעת שהותם בחו"ל), הם פשוט הגיעו לישראל אך ורק לקבל את הטיפולים המוזלים. כלומר - הישראלים שגרו בחו"ל, ניצלו את הזכויות שלהם מכוח חוק ביטוח בריאות ממלכתי וחזרו לישראל על מנת לקבל טיפולים רפואיים הזולים בדרך כלל במידה ניכרת מהטיפולים בחו"ל.

לאחר התיקון של סעיף 58 לחוק, שונה המצב. התיקון קבע כי כל ישראלי השוהה בחו"ל שנתיים ומעלה, (לאחר 1 במרץ 2001), מוכר כתושב ישראל ואינו משלם דמי ביטוח בריאות לביטוח לאומי בישראל במהלך שהותו בחו"ל (או מפגר בתשלומיו יותר משנה), לא יהיה זכאי לשירותים רפואיים בעת חזרתו לישראל לשהות קבע. התיקון חל על רוב התושבים למעט אוכלוסיות מסוימות כמו חדשים, ילדים מתחת לגיל 18, עובדי מדינה השוהים בחו"ל עד תקופה מסוימת ועוד.

מה זה אומר לגבי הישראלים השוהים בחו"ל?

המדובר בתיקון מהפכני אשר ללא ספק משפיע על ישראלים השוקלים לנסוע לרילוקיישן חו"ל לתקופה ארוכה (מטעם העבודה או למטרת לימודים). התיקון משנה את הזכויות המגיעות לאזרחים החוזרים לישראל, ולעיתים יש לכך השפעה לגביה החלטה אם לנסוע. השיטה הטובה ביותר למנוע את המצב הזה היא פשוט לשלם את דמי הביטוח הלאומי גם בעת השהות בחו"ל. בנוסף לכך, בעקבות החוק קמו מספר חברות אשר יצרו שירותים שונים שמטרתם לשמור על רצף הזכויות של השוהים בחו"ל באמצעות תשלומים קבועים.
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

רכישת ביטוח בריאות בבולגריהביטוח בריאות בבולגריה - חשיבות
רכישת ביטוח בריאות בניגריה - ביטוח נסיעות חו"לביטוח בריאות בניגריה - חשיבות
ביטוח בריאות באנגליהרכישת ביטוח בריאות לנסיעות עסקים ברוסיה
ביטוח בריאות ברוסיהביטוח בריאות בברזיל
ביטוח בריאות באיטליהביטוח בריאות בצרפת
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...