ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

חוק פנסיה חובה

חשוב מאוד שכל אדם שעובד בישראל ידע כי החל משנת 2008, המעביד שלו חייב לחסוך לפנסיה עבורו באמצעות הפרשה חודשית של סכום מסוים מהמשכורת שלו. עד לפני כניסת החוק החדש לתוקף, היתה זו בגדר רשות בלבד מצד המעסיקים. חלק מהמעסיקים בחרו שלא להפריש דבר וחלק בחרו, כחלק מהתנאים הסוציאליים, להפריש סכום מסוים לפנסיה על חשבונם או על חשבון העובד (ובמקרים מסוימים על חשבון שני הצדדים). מכיוון שלמדינה יש אינטרס שהציבור יחסוך לעת זקנה (אחרת המדינה תצטרך לממן את מי שלא יוכל לממן את עצמו), היא מעודדת את האזרחים לחסוך, גם באמצעות שינויי חקיקה חשובים בתחום.

מהו השינוי בחוק?

צו ההרחבה לפנסיית חובה במשק (או בשמו העממי יותר "חוק פנסיה חובה"), נכנס לתוקפו בשנת 2008 וקובע כי המעסיקים בישראל חייבים להפריש סכום מסוים לפנסיה עבור העובדים שלהם. הפרשה זו הפכה מרשות לחובה ויש לה השפעה גדולה על ציבור השכירים בישראל. מינואר 2008, בו נכנס לתוקפו צו הרחבה לפנסיית חובה בישראל (על פי חוק ההסכמים הקיבוציים), לכל מעסיק בישראל יש למעשה את החובה לדאוג לפנסיה של העובדים שלו.

השינוי בחוק קובע במפורש כי כל עובד שגילו 21 שנה ומעלה וכל עובדת שגילה 20 שנה ומעלה, יהיו זכאים להפרשות של 2.5% ממשכורתם עבור ביטוח פנסיוני. ללא ספק - מהפכה! ההפרשה אינה נעשית מכל המשכורת ברוטו אלא משכר הבסיס בלבד. מי שמרוויח למשל 8000 שקלים ברוטו לחודש, אך את חלק ממשכורתו היא בשל שעות נוספות, הסכום שיופרש עבורו יחושב רק כאחוז ממשכורת הבסיס (ללא השעות הנוספות).

אם קיבלתם בונוס גדול בסוף השנה, גם סכום זה לא יכנס לחישוב השכר שלכם ממנו מפרישים לפנסיה. ההפרשה היא רק אחוז מסוים משכר הבסיס שלכם והתוספות הקבועות בחוק. בנוסף, החוק קובע תקרה לשכר המבוטח המזכה לפנסיה - גובה השכר הממוצע במשק.

מה מצבם של עובדים חדשים?

חשוב להדגיש כי החוק החדש חל על עובדים שאין להם הסכם מוקדם יותר הקשור לפנסיה (אשר בדרך כלל הוא הסכם טוב יותר). אם יש לכם הסכם קיבוצי או הסכם אחר בכל הנוגע לפנסיה שלכם, יש לנהוג על פי הסכם זה. אך עובדים רבים, שלא היה להם הסכם ישן, ייהנו מהחוק החדש. החוק מתייחס לעובדים שנמצאים במקום העבודה שלהם 9 חודשים לפחות. אם אתם עובדים חדשים, תאלצו לחכות 9 חדשים ורק אז החוק יכול גם עליכם.

המדובר ללא ספק בחוק מהפכני ושוויוני, המאפשר לעובדים בישראל לחסוך לימי הפנסיה שלהם בצורה טובה יותר ובטוחה יותר.

 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים - מה עדיף לכם?קרן פנסיה, כיצד בוחרים?
ביטוח מנהלים, למי זה מתאים?חוק פנסיה חובה
ביטוח מנהלים, מה זה?ביטוח פנסיוני, למי זה מתאים?
מהי קרן פנסיה?