ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

איך בודקים ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי הינו פוליסת ביטוח בריאות אשר מבטיחה לאדם כיסוי בגין השירותים והטיפולים להם יידרש במידה וימצא עצמו במצב סיעודי. כיום, בעקבות התפתחות הרפואה והמדע, קשישים רבים מאריכים ימים ועל כן נזקקים הם לטיפולים סיעודיים. כמו כן, צעירים רבים מגיעים אף הם למצב סיעודי ונאלצים לשאת בתשלומים חודשיים יקרים. במידה ולא תבוטחו במסגרת ביטוח סיעודי, יונח נטל התשלומים הנ"ל על כתפיהם של בני משפחתכם. פוליסות הביטוח הסיעודי, המוענקות כיום במספר מסגרות, נועדו אפוא להגן עליכם מעול כלכלי זה ולאפשר לכם לחיות בכבוד גם במצב סיעודי.

להלן מספר גורמים אשר חשוב לבחון בעת החתימה על פוליסת ביטוח סיעודי.

תקופת הביטוח – האם לכל החיים?

על פי רוב, סוכני הביטוח יטענו בפניכם כי פוליסת הביטוח תכלול תקופה של עד חמש שנים במצב סיעודי. סוכני הביטוח מרבים לטעון כי חולים סיעודיים אינם מאריכים ימים מעבר לכך. עם זאת, הרפואה המערבית התקדמה בשנים האחרונות בקצב מסחרר. חולים סיעודיים שורדים כיום שנים רבות וחלקם מאריכים אף למעלה מ-15 שנה תחת מצב סיעודי.

לפיכך, בבואם לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי, בדקו האם תקופת הביטוח מכסה את הוצאותיכם גם מעבר לחמש השנים הסטנדרטיות. לדוגמא, קשישים הסובלים מאלצהיימר יכולים לחיות עם המחלה במשך שנים רבות. קשישים תשושי נפש אלו זקוקים לסיוע סיעודי בהיקף רחב ביותר. פוליסת ביטוח קצרה עלולה להציב חולים אלו בפני שוקט שבורה. עם זאת, יש לזכור כי הפרמיה בגין פוליסת ביטוח לכל החיים גבוהה באופן משמעותי מהפרמיה עבור פוליסה רגילה של בין שלוש לחמש שנים בלבד. הבחירה בדבר תקופת הביטוח הרלבנטית תלויה אפוא בגיל המבוטח, מצבו הבריאותי ונסיבותיו האישיות (לדוגמא, פנסיה גבוהה וכדומה).

כיצד קובעים את סכום הפרמיה?

הפרמיה הינה הסכום החודשי אשר משולם לחברת הביטוח בעבור הביטוח הסיעודי. היקף ושיעור הפרמיה תלוי בנסיבות האישיות של המבוטח וכל מקרה נבחן לגופו. בבואו של אדם לבחור את סכום הפרמיה, עליו להתייחס להכנסותיו מגורמים נוספים (כגון נכסים, פנסיה, קרנות וכדומה).

כמו כן, חשוב להתחשב בבחירת הפרמיה בכספים אשר מעוניינים המבוטח להפנות מחסכונותיו עבור צוואה או ירושה. ביטוח סיעודי חייב להספיק לתשלום למבוטח בשיעור של 5,000 שקלים לחודש לפחות. דהיינו, כ-300,000 שקלים למשך שלוש שנים. סוכני ביטוח ממליצים על העמדת החישוב החודשי על 15,000 שקלים לחודש, לאמור – כמיליון שקלים. גורמים בענף הביטוח קובעים כי במידה ויש באפשרותכם לעמוד בסכום זה, תוכלו להפחית את סכום הביטוח הסיעודי החודשי.

הצהרת בריאות

בבואכם לחתום על הצהרת בריאות, בדקו היטב שדבריכם כנים ואתם מודעים למצבכם הבריאותי. כמו כן, בעת עריכת הצהרת הבריאות, מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה ועם רופאים מומחים רלבנטיים. מצב רפואי קודם אשר ידוע למבוטח בעת החתימה על הפוליסה, ואינו מוצא דרכו להצהרת הבריאות, עלול לגרור בעיות במועד ההזדקקות לתשלומי הביטוח הסיעודי. בשנת 2003 קבע המפקח על הביטוח כי חברת ביטוח תוכל לסרב לממן תשלומי ביטוח סיעודי למבוטח רק כאשר חלה התדרדרות במצבו הבריאותי בתוך שנה מיום חתימת הביטוח (לבני 65 ומטה) או חצי שנה (למבוטחים מעל גיל 65).

שיפוי או פיצויי?

בבואכם לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי, בדקו האם הכיסוי המוענק לכם בהגיעכם למצב סיעודי ניתן על דרך הפיצוי או באמצעות שיפוי. פיצויי מעניק למבוטח את תשלום הביטוח הסיעודי ללא צורך בהצגת קבלות מתאימות. לעומת זאת, שיפוי המבוטח קובע כי תשלום מחברת הביטוח יינתן בכפוף להמצאת קבלות על ביצוע הוצאות סיעודיות בפועל. מיותר לציין כי תשלום באמצעות שיפוי המבוטח מקל על חברות הביטוח להתחמק מנשיאה בעול הטיפול. עם זאת, סכום הפיצוי הינו בעל תקרה ואינו מאפשר פיצויי עבור סכומים גדולים.

תנאי הזכאות

תנאי הזכאות לכניסת הביטוח הסיעודי לתוקפו משתנים בין מבוטח למבוטח ובין פוליסה לפוליסה. אי לכך, בדקו היטב מהם תנאי הזכאות בפוליסה הרלבנטית. כמו כן, בדקו האם תנאי הזכאות אינם נפגעים בגין מצבכם הבריאותי הקודם לחתימה על הפוליסה.

תקופת המתנה

תקופת המתנה הינה התקופה המצוינת בפוליסת הביטוח ועל פיה נקבע הזמן שבין רכישת הפוליסה לבין כניסתו האפשרית של הביטוח לתוקף. בבואכם לחתום על תקופת המתנה, בדקו האם תקופת ההמתנה מתאימה למצבכם הבריאותי ומהן המשמעויות של תקופה זו מבחינתכם (לדוגמא, במקרה בו יש לכם ביטוח סיעודי מטעם מקום העבודה למשך מספר שנים).
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

איך להשיג פיצויים במקרי נפילה/פציעה בבית אבות ...ביטוח סיעודי קבוצתי, האם כדאי?
ביטוח סיעודי פרטי, האם כדאי?ביטוח סיעודי של קופת חולים, האם כדאי?
איך בודקים ביטוח סיעודי?האם כדאי לקנות ביטוח סיעודי?
ביטוח סיעודי - מילון מושגיםמדריך לרכישת ביטוח סיעודי
מצב סיעודי מהו? גמלת סיעוד - המוסד לביטוח לאומי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...