ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

קרן פנסיה, כיצד בוחרים?

אם בחרתם לחסוך לתקופת הפנסיה, כדאי שתדעו שעומדות בפניכם מספר אופציות. האופציה הראשונה היא לחסוך באמצעות ביטוח מנהלים, האופציה השניה היא לחסוך באמצעות קופת גמל ואילו האופציה השלישית היא לחסוך באמצעות קרן פנסיה. זוהי אופציה שיש לה יתרונות רבים וחשובים, אך ניתן לנצל את היתרונות הללו רק אם נבחר את קרן הפנסיה המתאימה לנו ביותר. כיצד עושים זאת? זהו הנושא של הכתבה הזו.

התשואה מול הסיכון

על מנת שתוכלו לבחור בחוכמה את קרן הפנסיה שלכם חשוב שתיקחו בחשבון כמה קריטריונים, ולפני הכל את התשואה שתקבלו מהקרן מול הסיכון שתיקחו. כלל ידוע הוא שככל שקרן היא מסוכנת יותר, כך גם ניתן לקבל תשואות גבוהות יותר ולהיפך. אתם צריכים להחליט לאיזו קבוצה אתם משתייכים - שונאי הסיכון או אוהבי הסיכון (כולנו נמצאים במקום כלשהו על הסקאלה הזו).

זכרו כי קרן הפנסיה שתבחרו, תשפיע על הקצבה שתקבלו כאשר תצאו לפנסיה ולכן חשוב שתקבלו תשואה כמה שיותר גדולה, אך מצד שני לא כולם רוצים לקחת סיכון גבוה (כלומר לרכוש קרן שמשקיעה בדברים מסוכנים במיוחד). כמובן שאף אחד לא יוכל להבטיח לכם מראש מהי התשואה שתקבלו, אך ניתן, בעזרת סקר שוק חכם, לברר את התשואות של הקרנות המובילות ולבחור מביניהן.

לכן, מומלץ לבדוק מה עשו קרנות מסוימות בשנים האחרונות וכמה מסוכנות הן היו. החיסכון הטוב ביותר עבורכם יהיה בקרן שתעניק לכם את התשואה הגבוהה ביותר האפשרית, עם הסיכון הנמוך ביותר האפשרי. כל אחד צריך לעשות את השקלול שלו ולבחור את הקרן המתאימה לו ביותר על פי הנתונים הללו. זכרו את כלל האצבע - קרן אשר חשופה לסיכונים גדולים במיוחד, יכולה להשאיר אתכם עם קופת פנסיה שלכם קטנה בסופו של דבר, אך מצד שני גם יש לה סיכוי טוב יותר להשיג עבורכם תשואות גבוהות. אנו ממליצים להתייעץ עם אנשי מקצוע בטרם קבלת ההחלטה.

התמקחו על דמי הניהול!

כמו שאתם מתמקחים כאשר אתם קונים מקרר או טלוויזיה, כך גם יש להתמקח כאשר אתם חוסכים לפנסיה. לגובה דמי הניהול שיגבו מכם, יש השפעה על הכסף שתצברו בסופו של דבר. כמובן שככל שדמי הניהול שיגבו מכם יהיו גבוהים יותר, כך תחסכו פחות כסף. לכן, אל תתביישו להתמקח על דמי הניהול מכיוון שתוכלו לחסוך כך כסף רב יותר לימי הפנסיה. חשוב להדגיש כי ניתן להתמקח גם על דמי הניהול על ההפרשה השוטפת וגם על דמי הניהול על הצבירה. שני הסוגים הללו של דמי הניהול הם שונים אחד מהשני. על ההפרשות השוטפות ניתן לגבות דמי ניהול של עד 6% מההפרשות החודשיות ואילו ועל הצבירה עצמה ניתן לגבות דמי ניהול עד לגובה של 0.5% בשנה. על שני הסוגים של דמי הניהול ניתן להתמקח וחברות רבות מסכימות להוריד את דמי הניהול בצורה ניכרת (גם בשל התחרות הגדולה שיש בשוק קרנות הפנסיה).

גם לרמת השירות יש השפעה

וכמובן, חשוב לחסוך באמצעות חברה המעניקה שירות איכותי ויעיל ככל האפשר. יש לוודא כי איש המקצוע שיהיה איתכם בקשר הוא בעל ניסיון וכי השירות הטלפוני של החברה הוא מהיר ואתר האינטרנט שלהם שימושי ואיכותי . ככל שרמת השירות גבוהה יותר, זה אומר שהחברה היא מקצועית ואיכותית יותר ובדרך כלל זוהי גם אינדיקציה לקרנות הפנסיה שהחברה מוכרת.
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים - מה עדיף לכם?קרן פנסיה, כיצד בוחרים?
ביטוח מנהלים, למי זה מתאים?חוק פנסיה חובה
ביטוח מנהלים, מה זה?ביטוח פנסיוני, למי זה מתאים?
מהי קרן פנסיה?