ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

מהי קרן פנסיה?

קרן פנסיה היא כלי מצוין לחיסכון לגיל הפרישה. כל חיינו אנחנו עובדים קשה, ומתרגלים לרמת חיים מסוימת. אך מה קורה כאשר אנחנו מגיעים לגיל 65 או 67 ומחליטים לפרוש? כיצד נצליח לשמור על אותה רמת חיים לה התרגלנו? באמצעות חיסכון ארוך טווח לפנסיה, כמובן! כל אדם אשר מסתכל כמה עשורים קדימה, ולא רק לטווח הקרוב, יודע כי כדאי לו להתחיל לחסוך לפנסיה כבר מגיל צעיר.

יש כמובן מספר דרכים בהן ניתן לחסוך, גם עבור שכירים וגם עבור עצמאיים. ביטוח מנהלים וקופות גמל הן דרכים מקובלות. אחת מהדרכים הפופולאריות ביותר לחיסכון ארוך טווח היא באמצעות קרן פנסיה. קרן פנסיה היא שילוב של כמה דברים חשובים. קודם כל יש בה את עצם החיסכון עצמו, בו כל חודש מופרשים סכומים מסוימים על ידי המעסיק, העובד או שניהם לקופת הפנסיה. בנוסף, ברוב קרנות הפנסיה יש גם מרכיב ביטוחי (ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה ועוד). למדינה יש אינטרס שהעובדים יחסכו לפנסיה ולכן בשנת 2008 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה אשר קובע כי על המעסיק יש חובה להפריש סכום מסוים לפנסיה עבור עובדיו (לפני החוק זה היה רשות בלבד). נושא הפנסיה הוא נושא מורכב ועל מנת לחסוך בחוכמה מומלץ להתייעץ עם יועץ פנסיוני.

סוגי הפנסיה הקיימים

מכיוון שישנם סוגים רבים של פנסיות, כל אחד צריך לבחור את המסלול המתאים לו ביותר. יש פנסיה הנקראת פנסיה צוברת בה גם העובד וגם המעביד מפרישים סכום מסוים לקופת הפנסיה מדי חודש. הסכום הזה נגזר מגובה המשכורת והחוק קובע כמה מותר לחסוך (מקסימום ומינימום). קרן זו צוברת את כל הסכומים שנחסכו ויחד עם הריבית, בסופו של דבר מצטברים סכומים גבוהים מאוד, שניתן לקבל אותם כקצבה חודשית לאחר היציאה לפנסיה.

סוג נוסף של פנסיה הוא הפנסיה התקציבית, המקובלת בעיקר במגזר הציבורי (אך לא רק). בפנסיה זו, העובד לא מפריש כלל כספים ממשכורתו. המעסיק הוא זה שמפריש את הכספים על פי תקציב שנקבע מראש שמקורותיו מגיעים מהתקציב של המעסיק. במקרים רבים המדובר במדינה, בצה"ל ובגופים ציבוריים נוספים. ישנן כמובן פנסיות וותיקות שכבר לא קיימות כיום, פנסיות חדשות, פנסיות עם מרכיבים ביטוחיים מגוונים ועוד. כל אחד צריך לבחור את הפנסיה שמתאימה לו ביותר, על מנת שיוכל לאחר הפרישה, לשמור על רמת החיים לה התרגל.
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים - מה עדיף לכם?קרן פנסיה, כיצד בוחרים?
ביטוח מנהלים, למי זה מתאים?חוק פנסיה חובה
ביטוח מנהלים, מה זה?ביטוח פנסיוני, למי זה מתאים?
מהי קרן פנסיה?