ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

דמי ביטוח הבריאות, מהו שיעורם בישראל?

לכולנו מגיע ביטוח בריאות במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי אך השירותים הרפואיים לא ניתנים לנו בחינם. אמנם העלות שלהם היא נמוכה למדי, אך עדיין חשוב להדגשי כי שכירים, עצמאיים ואפילו מובטלים, חייבים לשלם מדי חודש סכום מסוים על מנת לקבל את שירותי הרפואה מקופת החולים אליה הם שייכים. תשלומי דמי ביטוח הבריאות מחושבים באופן פרוגרסיבי, על פי גובה ההכנסות שיש לכל מבוטח מעבודה ומהכנסות נוספות שלא מעבודה. בכתבה זו נפרט אודות שיעורי דמי ביטוח הבריאות למגזרים השונים.

מי שאין לו כל הכנסה

גם אנשים שאין להם כל הכנסה (מובטלים, סטודנטים, אנשים בין עבודות ועוד), צריכים לשלם דמי ביטוח בריאות בשיעור מינימאלי. נכון לינואר 2009, שיעור דמי ביטוח הבריאות לאנשים ללא הכנסה עומד על 92 שקלים בחודש.

עובדים שכירים

אנשים העובדים כשכירים ישלמו את דמי הביטוח דרך המשכורת שלהם . כל מעסיק ינכה משכרו של העובד השכיר דמי ביטוח בריאות על פי החישוב הבא: % 3.1 מחלק שכרו של השכיר עד 4,757 ש"ח, שהוא כיום 60% מהשכר הממוצע ו- % 5 מחלק השכר שמעל 60% מהשכר הממוצע במשק. כמובן שהמספרים הללו משתנים מדי תקופה מסוימת על פי השכר הממוצע במשק. זה אומר שמי שמרוויח שכר מינימום ישלם סך של % 3.1 משכרו עבור ביטוח הבריאות וככל שהמשכורת עולה כך גם דמי הביטוח עולים (אף תמיד יהיו בין 3.1 ל - 5 אחוז מהשכר).

אם העובד השכיר נמצא בחופשה ללא תשלום ישלם בחודשיים הראשונים לחופשתו דמי ביטוח בריאות בשיעור % 3.1 מסכום ההכנסה המינימאלית לתשלום דמי הביטוח (דרך המעסיק שלו), ולאחר מכן ישלם ישירות לביטוח הלאומי תשלום בסך 92 שקלים לחודש (המינימום הקבוע בחוק).

עובד במשק בית

כל מעסיק של עובד במשק בית ינכה 1% משכרו של העובד לצורך דמי ביטוח בריאות. כלומר - עובד במשק בית שמרוויח למשל 2000 שקלים, ישלם 20 שקלים עבור דמי ביטוח בריאות.

מקבל פנסיה מוקדמת

גמלאי או גמלאית שעדיין לא הגיעו לגיל פרישה, ומשולמת להם פנסיה, משלם הפנסיה ינכה מהפנסיה דמי ביטוח בריאות בשיעור דומה לזה שמנכים העובדים שכירים רגילים כלומר % 3.1 מחלק שכרו של מקבל הפנסיה עד 4,757 ש"ח, שהוא 60% מהשכר הממוצע ו- % 5 מחלק השכר שמעל 60% מהשכר הממוצע במשק.

עקרות בית ילדים וחיילים סדירים

עקרות בית אינן משלמות דמי ביטוח בריאות והן חריגות למדי בעניין זה. כל אישה הנשואה למבוטח, אשר אינה עובדת מחוץ למשק ביתה פטורה מתשלום דמי ביטוח הבריאות. גם ילדים עד גיל 18 וחיילים אינם משלמים דמי ביטוח בריאות.

חיילים בשירות קבע

החל מה - 1 בינואר 2003 משולמים עבור חיילים הנמצאים בשירות קבע דמי ביטוח בריאות בשיעור החל על עובדים שכירים. חשוב לציין כי החיילים המשרתים בקבע משלמים דמי ביטוח בריאות אך עדיין מקבלים את שירותי הבריאות שלהם מצה"ל.

עובדים עצמאיים

עובדים עצמאיים ישלמו את דמי ביטוח הבריאות שלהם ישירות לביטוח הלאומי דמי על פי החישוב הבא: % 3.1 מחלק ההכנסה שעד 60% מהשכר הממוצע ו- % 5 מחלק ההכנסה שמעל 60% מהשכר הממוצע. עובדים שהם גם שכירים וגם עצמאיים ישלמו את דמי ביטוח הבריאות שלהם משתי ההכנסות (באופן יחסי לגודל של כל הכנסה).
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

אונס בכלא צבאי והכרה בנכות נפשית לאחר שניםקופת חולים לאומית
קופת חולים מאוחדתקופת חולים מכבי
קופת חולים כלליתקופת חולים אינה חייבת לשאת בטיפולי הפריה לאשתו של מבוטח בקופה
קופ"ח מאוחדת מחוייבת לשלם עבור ניתוח בטורונטוהפיקוח על תכניות ביטוח הבריאות המשלים
שירותי הבריאות הנוספים - מידע על אפשרויות הניתוחים הפרטייםתרופות המצויות בביטוחים המשלימים יבוטלו אם יוגדל תקציב הסל הבסיסי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...