ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

ביטוח בריאות עבור ילדים חסרי מעמד

לזוג פליטים מוכרים אשר שוהים בארץ מזה מספר שנים , ילדה בת תשע אשר סובלת ממחלה קשה שמקשה עליה את השליטה בצרכיה. הבעיה הרפואית והמבוכה הנגרמת מהמצב, מונעים מהילדה ללכת לבית הספר והיא נאלצת להסתגר בבית כבר יותר משנה. נכון, הוריה אמנם ביטחו אותה בהסדר הביטוח הרפואי לילדים שאינם תושבים, אך למרות זאת, היא עדיין לא זכאית לקבל טיפול רפואי בטענה שבעייתה הרפואית החלה לפני עשיית הביטוח.

הזכות לבריאות של הילדה, כמו גם של ילדים חסרי מעמד רבים אחרים, תעמוד למבחן בוועדת השרים לענייני חקיקה לקראת יום זכויות הילד הבינלאומי החל בנובמבר . הוועדה דנה בתיקון לחוק ביטוח בריאות ממלכתי-זכויות ילדים שאינם תושבים. התיקון המוצע לחוק נועד להבטיח את זכותם לשירותי בריאות של ילדים שאינם תושבים, במנותק ממעמדם האזרחי או מיכולתם הכלכלית של ההורים. מדובר בהצעת חוק חשובה מאין כמותה, שתשפיע השפעה ממשית על בריאותם של ילדים השוהים בתחומי המדינה ותציב את ישראל בשורה אחת עם המדינות המתקדמות בעולם מבחינת הגנה על זכויות הילד.

כיום, ישנם מאות ילדים חסרי מעמד החיים בישראל שנת 2007 שאינם זכאים לשירותי רפואה, מזה כשש שנים מוסדרת זכותם לבריאות של ילדים אלה באמצעות הסדר ביטוחי בקופת חולים מאוחדת. מדובר בהסדר ביטוחי וולונטרי שאינו מחייב את ההורים ותלוי ברצונם, במידת הבנתם וביכולתם הכלכלית בלבד. ילדים שלא נולדו בישראל מתבקשים להמתין כחצי שנה בטרם יקבלו זכאות לטיפולים רפואיים. הביטוח אינו מכסה טיפולים רפואיים במקרים של מצב רפואי קודם והוא נעדר פתרון לקטינים השוהים בישראל בגפם.

תנאי הקבלה לביטוח מותירים מחוץ לזכאות גם ילדים פלשתינאים החיים בישראל וגם ילדים של גברים אזרחי ישראל שנשואים לאישה זרה.

בעיות נגישות לשירותי רפואה מוביל למצב שבו הורים לילדים חולים פונים לקבלת טיפול רק כשמצבו הרפואי של הילד מידרדר ואינו סובל דיחוי נוסף.

מקרה לדוגמא

תינוקת בת שנה, אינה מבוטחת ולא ראתה רופא זה כמה חודשים. התינוקת חלתה במחלה שהחמירה עד אשר אושפזה כשחייה בסכנה. טיפול רפואי פשוט ובזמן, היה לא רק מיטיב עם הילדה, אלא היה אף חוסך את עלויות האשפוז הגבוהות, שככל הנראה לא תוכל המשפחה לשלם. הבטחת נגישותם של ילדים לשירותי בריאות תמנע מצבים כאלה ותפחית את החובות האבודים של בתי החולים.

אסור להטיל על ילדים את האחריות למעשיהם ולבחירתם של הוריהם, ואסור להסכים לכך שתנאי חייהם הקשים של ילדים חסרי מעמד יתבטאו גם בהגבלת נגישותם לשירותי בריאות. רק באמצעות החלת ביטוח בריאות ממלכתי על כלל הילדים השוהים בישראל, יוגשמו דרישותיה של אמנת האו"ם לזכויות הילד כפי שהתחייבה אליהן מדינת ישראל. כך נוכל לפסוע צעד נוסף לעבר היותה של ישראל מדינה שמגינה ושומרת על זכויות אדם בכלל וזכויות ילדים בפרט.

 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

ביטוח בריאות בבתי אבות - ביטוח רפואיביטוח בריאות בבתי אבות - חשיבות
ביטוח בריאות לגיל הזהב - אפשרויותביטוח בריאות לגיל הזהב - ביטוח רפואי לקשישים
מהי חובת הגילוי היזום של מבוטח ומתי היא חלה?ביטוח בריאות - כל מה שרצית לדעת - חלק ב'
ביטוח בריאות - כל מה שרצית לדעת - חלק א'ביטוח בריאות, כלי עזר לצרכן בבואו לרכוש ביטוח
ביטוח תרופות - עניין מסובךטיפים לבחירת פוליסה לביטוח דם טבורי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...