ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

ביטוח בריאות למי שכבר אינו תושב ישראל

חוק ביטוח בריאות ממלכתי חולל מהפכה לא קטנה בכך שעם כניסתו לתוקף, לכל תושבי המדינה יש ביטוח בריאות איכותי למדי (אם כי חסרים בו לא מעט כיסויים). החוק למעשה דואג לכולנו, אך קורה כאשר ישראלים נוסעים לחו"ל לתקופה ממושכת וכבר אינם תושבים כאשר הם חוזרים? יש מקרים כאלה וחשוב להיות מודעים לכך שגם לאוכלוסיה זו יש פתרון.

ישראלי היוצא לחו"ל וחדל להיות תושב

אם אתם נמנים על קבוצת האנשים שנסעו לחו"ל לתקופה ממושכת (ללימודים, עבודה, מגורים או מסיבות אחרות) וכאשר חזרו לישראל כבר לא נחשבו תושבי ישראל על ידי המוסד לביטוח לאומי, עליכם לדעת כי יש פעולות שאתם יכולים לנקוט בהם.

קודם כל, עליכם להיות מוכרים מחדש על ידי המוסד לביטוח לאומי כתושבי ישראל. זוהי משימה לא כל כך מסובכת במיוחד לכאלה שהיו תושבים בעבר. כל מי שמרכז חייו בישראל (למשל מקום מגורים קבוע, מקום שהות המשפחה, מקום שבו מתחנכים הילדים, מקום עבודה עיקרי, מקום לימודים ועוד) יכול להוכיח את התושבות שלו. אך גם לאחר שהוכרתם על ידי ביטוח לאומי כתושבים, זכרו כי, על פי החוק - על מנת שתהיו זכאים לקבל שוב שירותים רפואיים במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, תאלצו לחכות תקופת המתנה מסוימת. תקופת ההמתנה המוגדרת בחוק היא של חודש על כל שנת היעדרות מהארץ (לכל מי שגר בחו"ל אחרי הראשון בנובמבר 2008) ותקופת המתנה של חודשיים על כל שנת היעדרות למי שגר בחו"ל לפני תאריך זה. כלומר, אם גרתם בחו"ל 3 שנים בין השנים 2004-2007 תאלצו לחכות תקופת המתנה של חודשיים על כל שנת היעדרות (ובמקרה הזה תקופת המתנה של 6 חודשים). אם גרתם בחו"ל אחרי הראשון בנובמבר מתקצרת תקופת ההמתנה לחודש עבור כל שנת היעדרות.

מהי שנת היעדרות?

על פי החוק, שנת היעדרות מישראל נחשבת שנה שבמהלכה גרתם בחו"ל 182 ימים לפחות. כמו כן, על פי החוק, תקופת המתנה של חודש תיחשב שהייה של 25 ימים רצופים בישראל וחשוב לציין כי ישנן תקופות מינימום ומקסימום לסעיף הזה - החל מהראשון בנובמבר, יש על פי החוק תקופת מינימום המתנה של חודשיים ותקופת מקסימום המתנה של 6 חודשים.

פדיון תקופת ההמתנה

כל אחד יכול לפדות את תקופת ההמתנה שלו בתשלום מיוחד, אשר באמצעותו יהיה זכאי לקבלת כל השירותים הרפואיים המגיעים לו על פי חוק, מיד עם סיום התשלום. כיום עומד תשלום הפדיון על סך של 9,180 שקלים.
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

אונס בכלא צבאי והכרה בנכות נפשית לאחר שניםקופת חולים לאומית
קופת חולים מאוחדתקופת חולים מכבי
קופת חולים כלליתקופת חולים אינה חייבת לשאת בטיפולי הפריה לאשתו של מבוטח בקופה
קופ"ח מאוחדת מחוייבת לשלם עבור ניתוח בטורונטוהפיקוח על תכניות ביטוח הבריאות המשלים
שירותי הבריאות הנוספים - מידע על אפשרויות הניתוחים הפרטייםתרופות המצויות בביטוחים המשלימים יבוטלו אם יוגדל תקציב הסל הבסיסי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...