ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

ביטוח בריאות לישראלים השוהים בחו"ל

חוק ביטוח בריאות ממלכתי דואג לכולנו ולמעשה מעניק לתושבי המדינה ביטוח בריאות איכותי למדי במחיר סמלי. אך מהו מצבם של ישראלים השוהים בחו"ל למשך תקופה מסוימת? האם גם הם זכאים לביטוח של המדינה? מהם הזכויות שלהם כאשר הם חוזרים? השאלות הן רבות ובכתבה זו ננסה לענות על חלק מהן.

תושב ישראל השוהה בחו"ל שנתיים ומעלה

חלק גדול מהישראלים נוסעים לחו"ל למטרות שונות ולתקופות משתנות. חלק נוסעים לצרכי עבודה, חלק ללימודים וחלק לטיולים ארוכים. נשאלת השאלה - מהו מצבם של הישראלים הללו השוהים תקופה ארוכה בחו"ל. סעיף 58 לחוק דן בסוגיה זו וניתן לעיין בו. החוק קובע כי תושב ישראל השוהה בחו"ל שנתיים או יותר (לאחר הראשון במרץ 2001) ואינו משלם דמי ביטוח בריאות למוסד לביטוח לאומי בארץ, או שהוא מפגר בתשלומיו יותר משנה, תישלל ממנו הזכות לקבלת שירותים רפואיים בארץ בהתאם לחוק ביטוח בריאות ממלכתי. זהו סעיף חשוב בחוק שקובע במפורש כי כל תושב ישראלי השוהה בחו"ל יותר משנתיים (למעט מספר חריגים המפורטים בחוק), יאבד למעשה את זכויותיו לשירותים רפואיים בישראל מכוח החוק.

אז מה עושים?

על פי החוק - על מנת להיות זכאי מחדש לשירותים הרפואיים הללו, יש לחכות תקופת המתנה של חודש על כל שנת היעדרות מהארץ (אחרי הראשון בנובמבר 2008) ותקופת המתנה של חודשיים על כל שנת היעדרות מלפני תאריך זה. כלומר, אם הייתם בחו"ל למעלה משנתיים בין השנים 2005-2007 תאלצו לחכות תקופת המתנה של חודשיים על כל שנת היעדרות (למשל - היעדרות של שנתיים, תקופת המתנה של 4 חודשים). אחרי הראשון בנובמבר מתקצרת תקופת ההמתנה לחודש עבור כל שנת היעדרות. ומה נחשבת שנת היעדרות? על פי החוק, שנת היעדרות מהארץ נחשבת שנה שבמהלכה התגורר תושב ישראל 182 ימים לפחות (גם אם רצוף), מחוץ לישראל. על פי החוק, תקופת המתנה של חודש תיחשב שהייה של 25 ימים רצופים בישראל בחודש. יש לציין כי ישנן תקופות מינימום ומקסימום לסעיף הזה והחל מהראשון בנובמבר, יש על פי החוק תקופת מינימום המתנה של חודשיים ותקופת מקסימום המתנה של חצי שנה.

פדיון תקופת ההמתנה

כל אחד שנוסע לחו"ל לתקופה ארוכה וחוזר לישראל יכול לפדות את תקופת ההמתנה שלו באמצעות תשלום מיוחד, וכך להיות זכאי לשירותים הרפואיים מיד עם סיום התשלום. ניתן לפדות את תקופת ההמתנה על ידי תשלום מיוחד הקבוע בחוק (ואשר משתנה מדי פעם). כיום עומד תשלום הפדיון על סך של 9,180 ₪. ניתן לשלם בתשלום אחד או בכמה תשלומים (עד שישה תשלומים) ועם סיום כל התשלומים ניתן יהיה לקבל את השירותים הרפואיים.

חשוב להדגיש כי כל מי שיוצא לחו"ל לתקופה ארוכה אך משלם את דמי ביטוח הבריאות למוסד לביטוח הלאומי במועד ועל פי החוק, שומר כמובן על כל הזכויות שלו וכאשר הוא חוזר לישראל הוא זכאי לקבל טיפולים רפואיים כמו כל אזרח אחר.
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

אונס בכלא צבאי והכרה בנכות נפשית לאחר שניםקופת חולים לאומית
קופת חולים מאוחדתקופת חולים מכבי
קופת חולים כלליתקופת חולים אינה חייבת לשאת בטיפולי הפריה לאשתו של מבוטח בקופה
קופ"ח מאוחדת מחוייבת לשלם עבור ניתוח בטורונטוהפיקוח על תכניות ביטוח הבריאות המשלים
שירותי הבריאות הנוספים - מידע על אפשרויות הניתוחים הפרטייםתרופות המצויות בביטוחים המשלימים יבוטלו אם יוגדל תקציב הסל הבסיסי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...