ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

מהו חוק ביטוח בריאות ממלכתי?

חוק ביטוח בריאות ממלכתי שנחקק בשנת 1994 ונכנס לתוקף בתחילת שנת 1995 (בראשון לינואר) חולל מהפכה בכל הקשור לביטוח הבריאות של תושבי המדינה. על פי חוק זה כל תושב של מדינת ישראל מבוטח בביטוח בריאות וכל מבוטח חייב להיות רשום באחת מקופות החולים.

מהי המהפכה הגדולה של החוק?

לפני חקיקת החוק היו אוכלוסיות שלמות שלא היו מבוטחות (במיוחד האוכלוסיות החלשות) והחל מכניסת החוק לתוקף, למעשה לכל אזרחי המדינה יש ביטוח בריאות בעלות סמלית. על פי החוק,
כל תושב ישראל בן 18 ומעלה חייב לשלם דמי ביטוח בריאות למוסד לביטוח לאומי בנוסף לדמי הביטוח הרגילים. דמי ביטוח הבריאות יורדים באופן אוטומטי מהמשכורת (אם מדובר בשכירים) והם נגזרים מגובה המשכורת. עצמאים צריכים לדאוג בעצמם לתשלום ביטוח הבריאות לביטוח הלאומי - על פי גובה ההכנסות החודשיות שלהם. ככל שהמשכורת גבוהה יותר דמי ביטוח הבריאות הם גבוהים יותר (עד תקרה מסוימת) ולהיפך. כך, בזכות חוק אחד, כל אזרחי המדינה קיבלו ביטוח בריאות.

ממי מקבלים את שירותי הבריאות על פי החוק?

על פי החוק, כל מבוטח חייב להיות שייך לאחת מארבע קופות החולים (כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית). כל אחד יכול לבחור כמובן את הקופה אליה הוא ישתייך, כאשר ניתן לעבור בין הקופות בכל תקופת זמן מסוימת. אין כל הגבלה ברישום לקופת חולים, לרבות בשל גיל, מין, גזע, דת או מצב בריאותי כלשהו. קופות החולים, הן אלה שחייבות לספק למבוטחים את שירותי הבריאות הכוללים סל בריאות אחיד הקבוע בחוק. על פי החוק - כל השירותים הרפואיים הכלולים בסל, יינתנו למבוטחים לפי שיקול דעת רפואי, באיכות סבירה ובתוך זמן סביר. כמו כן, על פי החוק, כל מבוטח רשאי וזכאי להגיש תלונה כנגד קופת החולים אליה הוא שייך. את התלונה יש להגיש לאחראי לבירור תלונות החברים בקופת החולים. ניתן גם לקבול נגד קופת החולים וכל מי שפועל מטעמה לנציבות הקבילות לחוק ביטוח בריאות ממלכתי.

כיצד נקבע גובה התשלום לביטוח לאומי על פי החוק?

התשלומים לביטוח הלאומי עבור ביטוח הבריאות מחושבים על פי גובה ההכנסות שיש לכל אזרח מבוטח בין אם המדובר בשכיר, בעצמאי או באדם שאינו עובד. מי שלא עובד ישלם את המינימום הנדרש ועבור שכירים ועצמאיים התשלום הוא על פי ההכנסות שלהם.

אין ספק כי המדובר בחוק שחולל מהפכה, אך חשוב לזכור כי ישנם כיסויים רבים שלא כלולים בחוק או בסל הבריאות ולעיתים קרובות נאלצים מבוטחים רבים לעשות ביטוחי בריאות פרטיים על מנת להשלים את כל מה שחסר בביטוח של המדינה.
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

אונס בכלא צבאי והכרה בנכות נפשית לאחר שניםקופת חולים לאומית
קופת חולים מאוחדתקופת חולים מכבי
קופת חולים כלליתקופת חולים אינה חייבת לשאת בטיפולי הפריה לאשתו של מבוטח בקופה
קופ"ח מאוחדת מחוייבת לשלם עבור ניתוח בטורונטוהפיקוח על תכניות ביטוח הבריאות המשלים
שירותי הבריאות הנוספים - מידע על אפשרויות הניתוחים הפרטייםתרופות המצויות בביטוחים המשלימים יבוטלו אם יוגדל תקציב הסל הבסיסי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...