ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

שירותי הבריאות הנוספים - מידע על אפשרויות הניתוחים הפרטיים

מאת: שרון ברודצקי


הביטוח המשלים שמספקות קופות החולים כולל מגוון שירותים כגון: השתלות וניתוחים בארץ ובחו"ל, התייעצות עם רופאים מומחים, הנחה ברכישת תרופות, בדיקות גנטיות, בדיקות מי שפיר וסקירת מערכות, טיפולים בילדים, טיפולי שיניים, שירותי הבראה ואף ניתוחים בבתי חולים פרטיים. חלק מהשירותים ניתנים באמצעות ספקים פרטיים (בתי-חולים, רופאים, מכונים) ונדרשת בהם השתתפות עצמית-כספית חלקית של המבוטח. שירותים אחרים ניתנים על-בסיס השתתפות הקופה ע"י החזר למבוטח חלק מההוצאה הכוללת שהייתה לו לצורך הטיפול.

רשימות השירותים והגופים המעניקים אותם (רופאים, בתי-חולים שבהסדר, מכונים, מרפאות, תרופות, אביזרים רפואיים והשתתפויות עצמיות) צריכות להיות זמינות לרשות המבוטחים בסניפי הקופה.

לשירותי בריאות כללית ולקופת-חולים מאוחדת תוכנית אחת לשירותי בריאות נוספים. לעומתן, מכבי שירותי בריאות ולאומית לעתיד מציעות לחבריהן שתי תוכניות לשירותי בריאות נוספים, האחת בסיסית והשנייה מורחבת מבחינת סל השירותים, גובה ההחזרים, תוספת זכויות ואפשרויות בחירה. התוכנית הבסיסית (ובהתאם הזולה יותר) כוללת כיסויים חשובים ומהווה השלמה לסל הבריאות.

באופן כללי, חלק ניכר מהשירותים משותפים לתוכניות השב"ן השונות כאשר ההבדלים באים לידי ביטוי בתקופות אכשרה שונות, בגובה ההשתתפות העצמית, בגובה ההחזרים ובתעריף החודשי הקבוע. לצידם, במסגרת התחרות בין הקופות, מוצעים שירותים ייחודיים כגון: ניתוחים פלסטיים, ניתוחי לייזר, אמצעי מניעה, פסיכותרפיה, סדנאות להפסקת עישון ועוד.

עקב מורכבות הנושא ישנו קושי לעמוד על ההבדלים בין התוכניות השונות ונראה כי על כל מבוטח לברר מהם השירותים החשובים עבורו ומהן הזכויות שמעניקה לו תכנית השב"ן בתחום שירותים אלו.

בכל זאת כדאי שתדעו כי הזכויות הנוספות של מבוטחי השב"ן הן בין השאר השתתפות כספית של השב"ן ברשימה ארוכה של ניתוחים וטיפולים בבתי חולים פרטיים בארץ,כולל מימון לרופאים פרטיים או מנתח על-פי בחירת המנותח. התכנית מציעה גם הנחות או מימון לתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות ועוד.

באמצעות שירותי הבריאות הנוספים, יכול המטופל לבחור ברופא שינתח אותו, לבחור בתאריך שתתבצע הפעולה ואף לבחור במקום שבו תתבצע הפעולה. נושא ההשתתפות העצמית משתנה מקופה לקופה, ברוב המקרים לא ישלם המבוטח כל השתתפות עצמית בעבור הניתוח, וכאשר יש צורך באביזר להשתלה, בחלק מהאביזרים על המבוטח לשלם השתתפות עצמית. השב"ן מאפשר למטופל לעבור את הניתוח בטכנולוגיות רפואיות מתקדמות שאינן נגישות לכל האזרחים במסגרת הציבורית.

יתרונות נוספים לאפשרות הבחירה לעבור ניתוח בבית החולים פרטי:

בחירה אישית ברופא המנתח - אחריות אישית של הרופא המטפל/מנתח. שלא כאחריות המחלקתית הקולקטיבית הקיימת במערכת הציבורית, יש לחולה כתובת ברורה אחת לקיום הדיאלוג בעניין מצבו הרפואי.

רפואת מומחים בלבד – בבתי החולים הפרטיים לא נמצאים רופאים מתמחים אלא רופאים מומחים בלבד.

כמו כן קיים משלב של רופאים מומחים מבתי חולים שונים.

בתי החולים הפרטיים פחות חשופים לזיהומים בהיעדר מחלקת מיון, בית החולים יכול למנוע את כניסתם של גורמים מזוהמים ולכן לשמור על בית חולים נקי מזיהומים. שיעור הזיהומים בבית החולים נמוך מאוד לפי תקנים בין-לאומיים.

איכות שירות גבוהה ביותר - הן של הצוות הסיעודי והן של הצוות המנהלתי. זמינות גבוהה וזמני המתנה קצרים ביותר.

 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

אונס בכלא צבאי והכרה בנכות נפשית לאחר שניםקופת חולים לאומית
קופת חולים מאוחדתקופת חולים מכבי
קופת חולים כלליתקופת חולים אינה חייבת לשאת בטיפולי הפריה לאשתו של מבוטח בקופה
קופ"ח מאוחדת מחוייבת לשלם עבור ניתוח בטורונטוהפיקוח על תכניות ביטוח הבריאות המשלים
שירותי הבריאות הנוספים - מידע על אפשרויות הניתוחים הפרטייםתרופות המצויות בביטוחים המשלימים יבוטלו אם יוגדל תקציב הסל הבסיסי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...