ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

חברת הביטוח מסרבת לשלם את כספי ביטוח החיים

ביטוח חיים הינו פוליסת ביטוח אשר מטרתה הינה לשלם כספי פיצויים לבני משפחתו של מנוח או לאדם אשר איבד את יכולתו להשתכר (והפך לתלוי בזולת). ראשית, הזכאות לכספי ביטוח חיים נולדת עם רכישת פוליסה והמצאתה בפני חברת הביטוח עם קרות מקרה הביטוח. כיום, ישנן משפחות רבות בישראל אשר כלל אינן יודעת כי למנוח היה ביטוח חיים.

לאחר פטירתו של אדם, או הגעתו למצב סיעודי (כגון תרדמת), יש לערוך בדיקה מקיפה במסמכיו של האדם. בדיקה זו יכולה לגלות כי האחרון היה מבוטח במסגרת ביטוח חיים, אם דרך מקום העבודה (ביטוח מנהלים) ואם באופן פרטי. לאחר המקרה, ניתן לפנות למעסיקו של האדם וכן יש להתייעץ עם סוכן הביטוח, עורכי דין, בנקים, רואי חשבון וכדומה. למשל, ישנם ביטוחי חיים אשר כלולים במסגרת ביטוח משכנתא. 

חברות הביטוח, ככל עסק מסחרי, מעלות פעמים רבות טענות שונות ומשונות אשר מטרתן הינה להימנע מתשלום כספי הביטוח. לא אחת, מתגלגלים סכסוכים אלו אל בין כותלי הערכאות המשפטיות, או מסתיימים בהסכמי פשרה בתיווך עורכי דין מטעם הצדדים.

טענות נפוצות של חברות הביטוח:

מקרה הביטוח – חברות ביטוח טוענות פעמים רבות כי האירוע אשר אירע למבוטח לא עומד בגדרי האירועים המזכים בכספי הביטוח. במקרים אלו, חברת הביטוח תנסה להוכיח כי המקרה המדובר איננו מוגדר באופן זה בפוליסה.

טענות לגבי בטלות החוזה – חברות ביטוח יכולות לטעון כי החוזה המוצג בפניהם הינו בטל. טענה זו נשענת על אי תשלום פרמיה, פוליסה לא בתוקף, בקשה של המבוטח להביא לביטול הפוליסה ועוד.

אי גילוי – טענת האי גילוי הינה טענה נפוצה המוצגת על ידי חברות הביטוח. במסגרת טענה זו, טוענות חברות הביטוח כי המבוטח הסתיר מהן מידע רלבנטי אשר היה בו כדי להשפיע על עלויות הפוליסה ועריכתה.

אשמה של המבוטח – חברות הביטוח יכולות לטעון גם טענות של אשם תורם וחוסר זהירות מצידו של המבוטח. טענה זו גורסת כי מצבו הנוכחי של המבוטח נגרם לו באשמתו הישירה או העקיפה. כמו כן, במסגרת טענה זו ניתן להכניס גם אי הקטנת נזק או גרימת נזק במתכוון.
 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

טיפים לביטוח חייםמהו ביטוח חיים למקרה מוות?
ביטוח חיים למחלות קשותביטול ביטוח חיים על ידי חברת הביטוח, האמנם?
חברת הביטוח מסרבת לשלם את כספי ביטוח החייםביטוח ריסק, מהו?
ביטוח תאונות אישיות, מהו?אילו פיצויים משולמים בביטוח חיים?
אילו סוגי ביטוח חיים יש ניתן לרכוש?ביטוח משכנתא - שילוב בין ביטוח חיים וביטוח מבנה
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...