ביטוח בריאות בחו&puot;ל ביטוח פרטי קבל הצעה משתלמת חדשות בריאות

מחפש ביטוח בריאות לך או למשפחתך? יש לנו הצעה משתלמת בשבילך!

אנחנו מתחייבים על שירות ללא תחרות ומחיר אטרקטיבי.

ליחצו לקבלת הצעה משתלמת

 

תרופות המצויות בביטוחים המשלימים יבוטלו אם יוגדל תקציב הסל הבסיסי

מאת: שרון ברודצקי

קופות החולים כללית ומכבי מבקשות מימון שנתי קבוע לעדכון סל התרופות; הטענה כי ההבטחות שביטוח הבריאות המשלים יספק תרופות חיוניות בעלות נמוכה - מסתמנת כבלתי אמינה.

מנהלי קופות החולים כללית ומכבי מסרו, כי יסכימו לבטל את התרופות החיוניות בביטוח בריאות משלים, בתנאי שמשרד האוצר יסכים לחקיקה על –פיה יתקיים עדכון אוטומטי שנתי של סל הבריאות הבסיסי, בהיקף של 500 מליון ₪ בכל שנה. מנהלי הקופות מעריכים כי סל שיתוקצב באופן קבוע יאפשר החדרה הדרגתית של מרבית התרופות החיוניות המצילות חיים או מאריכות חיים. הדרך הזו תאפשר להערכתם את הפחתת הצורך במימון תרופות חיוניות בביטוחים המשלימים, אשר ממומנים כיום מכיסם של חברי הקופות וזאת עוד בנוסף לתשלומי מס הבריאות. קופת חולים כללית מציעה דרך נוספת לפיה המדינה תממן בעצמה את הביטוחים המשלימים ל כ 30 אחוז מכלל האוכלוסייה בארץ אשר אין ברשותה ביטוחי משלימים- זאת כמובן בהתחשב ביכולת ההכנסה של המבוטחים על –פיה מבחן הכנסה.

הדעה המנוגדת טוענת כי מתן תרופות חיוניות דרך הביטוחים המשלימים של הקופות מביא לכך שכשליש מאזרחי המדינה, מרביתם עניים וחולים קשים, שלהם אין ביטוחים משלימים, לא יקבלו בעת הצורך תרופות חיוניות למחלות קשות. על- פי ההסכם שחתם שר הבריאות בניזרי עם שר האוצר, רוני בר און, מתחייב משרד הבריאות לתקצב עד שנת 2010 תוספת של כמיליארד שקלים לעדכון סל התרופות הבסיסי.

כל הזמן אנו עדים למקרי זוועה בהם חולים חשוכי מרפא מתחננים על נפשם לקבל תרופות מצילות חיים, ומהו בעצם סל הבריאות אם לא כזה שאמור להיות מסוגל לספק לאזרח הישראלי רפואה מתקדמת שמותאמת לדרישות הריאליות. יש כאן איזה פספוס בהבנה הפילוסופית את המצב, תרופות מצילות חיים, הן הכרחיות ולא יכולות לבוא תחת הקטגוריה של ביטוח "משלים", הן חייבות להיכנס לסל הבסיסי ולא להינתן רק לבעלי היכולת לרכוש את הביטוחים המשלימים. שימו לב כיצד מתגברת הדרישה לביטוחי תרופות פרטיים שאמורים לתת מענה בטוח יותר. תופעה שכזו היא עוד נדבך לטענה כי אנו מעודדים בריאות לעשירים בלבד.

ועד שמשהו יקרה, להלן מידע אודות הקרן הישראלית למימון תרופות:

חוק הבריאות הממלכתית קובע "סל בריאות" אשר קופות החולים יספקו לחולים בישראל, לצערנו עקב בעיות תקציביות ועם התפתחות הרפואה ישנם הרבה תרופות ו/או טיפולים שאינם כלולות ב"סל הבריאות". הקרן הינה מלכ"ר אשר שמה לה למטרה לעזור ולתמוך ככל יכולתה בחולים אשר זקוקים לתרופות אשר אינם כלולים ב"סל הבריאות", לצורך כך מגייסת הקרן משאבים למימון תרופות, ציוד רפואי וטיפולים אשר אינם כלולים ב"סל הבריאות".

פעילות הקרן כוללת:

• מימון תרופות מצילות חיים, מאריכות חיים, ומשפרות חיים.

• מתן ייעוץ והכוונת חולים לרופאים מומחים .

• השאלת ציוד רפואי לחולים ונכים

 

 

שירות אישי חינם – מלא את הפרטים ונשוב אליך!
שם ומשפחה:
טלפון:
סוג ביטוח:

קרא עוד בנושא:

אונס בכלא צבאי והכרה בנכות נפשית לאחר שניםקופת חולים לאומית
קופת חולים מאוחדתקופת חולים מכבי
קופת חולים כלליתקופת חולים אינה חייבת לשאת בטיפולי הפריה לאשתו של מבוטח בקופה
קופ"ח מאוחדת מחוייבת לשלם עבור ניתוח בטורונטוהפיקוח על תכניות ביטוח הבריאות המשלים
שירותי הבריאות הנוספים - מידע על אפשרויות הניתוחים הפרטייםתרופות המצויות בביטוחים המשלימים יבוטלו אם יוגדל תקציב הסל הבסיסי
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...